Badania Diagnostyczne


Badania diagnostyczne wykonywane są na pisemne zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (POZ lub specjalisty).

 

Badania EKG - wykonywane są w Pracowni EKG, codziennie w godzinach pracy Poradni.

 

Badania Spirometryczne - wykonywane są codziennie w godzinach pracy Poradni w Gabinecie Zabiegowym, po uprzednim umówieniu się.

 

Badania USG - wykonywane są na terenie Poradni w Pracowni USG, przez zespół doświadczonych specjalistów, i obejmują pełny zakres niezbędnych badań dzieci oraz dorosłych. Ze skierowaniem od lekarza prowadzącego Pacjent zgłasza się do Rejestracji, gdzie zostaje wyznaczony konkretny termin badania. Nasza Pracownia USG dysponuje wysokiej klasy aparatem do badań USG i UKG.
Do badania USG jamy brzusznej Pacjent zgłasza się na czczo i z pełnym pęcherzem. Pozostałe badania nie wymagają specjalnego przygotowania.

 

Badania laboratoryjne - na terenie Poradni funkcjonuje punkt pobierania materiału do badań laboratoryjnych, czynny pięć razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, czwartki  w godz. 7.45 ÷ 10.45.  Badania dzieci wykonujemy w Centralnym Laboratorium Analitycznym na ul. Zygmunta Starego 16 (tel. 32/ 231-24-88).
Na badania krwi w większości przypadków należy zgłaszać się na czczo. Próbki moczu i kału do badań prosimy przynosić w specjalnych pojemnikach zakupionych w aptece.

 

Badania bakteriologiczne - wykonywane są w Laboratorium Mikrobiologicznym LABOMED na ul. Zygmunta Starego 16 od poniedziałku do piątku (tel. 32/ 231-33-68)

Mocz i kał do badań bakteriologicznych należy przynosić w jałowych pojemnikach zakupionych w aptece. Przed pobieraniem wymazów z gardła nie powinno się jeść ani pić.

 

Badania Rtg - wykonywane są codziennie w Centrum Radiologii na ul. Ziemowita 1 (tel.32/231-49-19). Niektóre z badań radiologicznych wymagają specjalnych przygotowań, o czym zostaną Państwo poinformowani w Rejestracji Zakładu Radiologii.

 

Badania cytologiczne – pobierane są przez położną w Poradni „K” od środy do piątku, po wcześniejszym umówieniu (telefonicznym lub osobistym).
Na wymazy cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy nie jest wymagane skierowania od lekarza.