Diagnostyka

Badania diagnostyczne wykonywane są na pisemne zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (POZ lub specjalisty).

Badania EKG – wykonywane są w Pracowni EKG, codziennie w godzinach pracy Poradni.

Badania USG – wykonywane są na terenie Poradni w Pracowni USG, przez zespół doświadczonych specjalistów, i  obejmują pełny zakres niezbędnych badań dzieci oraz dorosłych. Ze skierowaniem od lekarza prowadzącego Pacjent zgłasza się do Rejestracji, gdzie zostaje wyznaczony konkretny termin badania. Nasza Pracownia USG dysponuje wysokiej klasy aparatem do badań USG i UKG.
Do badania USG jamy brzusznej Pacjent zgłasza się na czczo i z pełnym pęcherzem. Pozostałe badania nie wymagają specjalnego przygotowania.

Badania laboratoryjne – na terenie Poradni funkcjonuje punkt pobierania materiału do badań laboratoryjnych, czynny pięć razy w tygodniu – od  poniedziałku do piątku 8.00 ÷ 10.30  Badania dzieci do l. 6 wykonujemy w Labolatorium Medycznym LabMed ul. Raciborska 11 tel. 798 743 777  
Na badania krwi w większości przypadków należy zgłaszać się na czczo. Próbki moczu i kału do badań prosimy przynosić w specjalnych pojemnikach zakupionych w aptece.

Badania bakteriologiczne – wykonywane są w Laboratorium Mikrobiologicznym LABOMED na ul. Zygmunta Starego 16 od poniedziałku do piątku 7.00 ÷ 15.00 tel. 32 231-33-68. Mocz i kał do badań bakteriologicznych należy przynosić w jałowych pojemnikach zakupionych w aptece. Przed pobieraniem wymazów z gardła nie powinno się jeść ani pić.

Badania Rtg – wykonywane są codziennie w Centrum Radiologii na ul. Ziemowita 1 tel.32/231-49-19. Niektóre z badań radiologicznych wymagają specjalnych przygotowań, o czym zostaną Państwo poinformowani w Rejestracji Zakładu Radiologii.

Badania cytologiczne 

Kontakt

Pl. Piłsudskiego 5a 44-100 Gliwice
Poradnia ogólna: 32 231 32 31

Aktualności